Categories Dom i ogród

Hamak – z drążkiem czy klasyczny?

Marzysz o przyjemnym miejscu do relaksu we własnym ogródku lub na tarasie? Postaw na hamak – to proste i niedrogie rozwiązanie, które zapewni Ci chwile błogiego lenistwa. Zanim jednak wybierzesz konkretny model, warto dowiedzieć się czegoś więcej i zdecydować czy lepsze będą dla nas hamaki klasyczne czy hamaki z drążkiem

Hamak z drążkiem czy bez?

Hamaki przywędrowały do Europy najprawdopodobniej z Wysp Karaibskich. Już w czasach Kolumba „wiszące łóżka” były powszechnie używane na odkrytych przez niego lądach. Hamak możemy zawiesić pomiędzy dwoma drzewami lub słupkami jeśli tylko mamy taką możliwość. Jeśli nie, można kupić specjalny stelaż.

Jaki hamak wybrać i czym się od siebie różnią? Hamaki klasyczne wiesza się na linach. Są one głębokie i otulają całe ciało przypominając nieco kokon. Ich plusem jest to, że można je z łatwością zwinąć i np. zabrać na wyjazd, choćby w plecaku. Innym rozwiązaniem są hamaki z drążkiem, które są wygodniejsze, ponieważ inaczej rozkłada się na nich ciężar ciała. 

Gdzie kupić hamak?

Hamaki kupimy zazwyczaj w sklepach sportowych i ze sprzętem turystycznym, często można je znaleźć także w marketach budowlanych. Najprościej jednak będzie poszukać ich w Internecie, gdzie wybór jest największy. Każdy producent hamaków oferuje zazwyczaj wiele wersji wśród których można znaleźć coś dla siebie, czy to hamaki siatkowe, czy takie z materiału.

Różnorodne hamaki z drążkiem, hamaki klasyczne, hamaki turystyczne, a także krzesła hamakowe i hamaki dla dzieci można znaleźć na stronie internetowej.

About The Author