Categories Uroda

Jak znaleźć odpowiednią perukę?

Peruki znane były już w starożytnym Egipcie, a czasy swojej świetności przeżywały przede wszystkim w XVI i XVII wieku, kiedy to eleganckie damy, ale też i panowie traktowali je jako ważny element swojego codziennego stroju. Do ich upowszechnienia przyczynił się w dużej mierze król Ludwik XIV. Dziś najczęściej po peruki sięgamy ze względów medyczno-estetycznych. 

Jak wybrać perukę?

Do wyboru mamy peruki syntetyczne i peruki naturalne. Można też zdecydować się na wersję mieszaną. Którą zatem wybrać? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, obie opcje mają zarówno wady, jak i zalety. Peruki syntetyczne są tańsze i nie wymagają codziennej stylizacji.

Peruka z naturalnych włosów jest wprawdzie droższa, trzeba też poświęcić więcej czasu na zabiegi pielęgnacyjne. Jednak efekt jest bardziej naturalny, a możliwości stylizacyjne znacznie większe. Niezależnie od tego czy kupujemy peruki przez Internet czy w sklepie stacjonarnym, warto poświecić na to trochę czasu, dokładnie zmierzyć obwód głowy i wypytać o wszystkie szczegóły Jeśli mamy taką możliwość dobrze jest przymierzyć kilka wersji. 

Sklep z szeroką ofertą

Perukę można z łatwością kupić przez Internet, jednak jeśli mamy taką możliwość dobrze jest udać się do profesjonalnego sklepu czy salonu stacjonarnie. Modne peruki z naturalnych włosów znajdziesz w profesjonalnym salonie fryzjersko-perukarskim w Poznaniu. Istnieje możliwość wykonania dowolnej peruki na zamówienie, dzięki czemu będzie ona idealnie dopasowana. Pracujący w salonie eksperci pomogą też dobrać kolor, długość i konkretny kształt fryzury.

About The Author