Categories Dla firm

Jak zweryfikować potencjalnych partnerów biznesowych?

Nawiązując współpracę z partnerem biznesowym życzymy sobie, aby była ona owocna i długofalowa. Nie dopuszczamy myśli, że mogłaby zakończyć się niepowodzeniem. A już na pewno nie chcemy myśleć o tym, że osoba, która właśnie proponuje nam bliższą relację i wsparcie w biznesie mogłaby nas oszukać.

Nie oznacza to jednak, że nie zdajemy sobie sprawy z istnienia takiego ryzyka. Mamy świadomość tego, jak jest poważne i robimy wszystko, aby się z nim uporać. Pomaga nam w tym sprawdzenie kontrahenta przez profesjonalistów.

Dlaczego warto sprawdzać kontrahentów?

Odpowiedź na pytanie o to, czy warto sprawdzać kontrahentów, jest prosta. Im więcej o nich wiemy, tym więcej wiemy też na temat tego, co kieruje nimi, gdy starają się nawiązać z nami współpracę. Nie oznacza to jednak, że równie prosta jest odpowiedź na pytanie o to, jak sprawdzić kontrahenta zwłaszcza, jeśli nie mamy do czynienia z firmą polską. Rejestry publiczne są otwarte nie tylko w naszym kraju, ale również poza jego granicami.

Prawdą jest jednak to, że nie każdy wie, jak z nich skorzystać. Gdy zastanawiamy się, jak sprawdzić kontrahenta zagranicznego z bardziej egzotycznego kraju, jest to jeszcze bardziej skomplikowane. Oczywiście, możemy zdecydować się na to, aby nie nawiązywać jakiejkolwiek współpracy zagranicznej, czy jednak takie podejście ma rzeczywiście sens?

Pomoc z zewnątrz mile widziana

Nie każdy potencjalny partner biznesowy jest oszustem, a to, że my nie umiemy znaleźć pewnych informacji na jego temat nie oznacza wcale, że nie są one możliwe do zdobycia. Jeśli sami nie wiemy, jak sprawdzić kontrahenta unijnego lub wywodzącego się z innego obszaru – zaufajmy zawodowcom. W Polsce nie brakuje firm, które doskonale poradzą sobie z tego rodzaju zadaniem.

About The Author