Categories Handel

Jakie nasiona marihuany będą najlepsze dla początkujących?

Osoby, które rozpoczynają swoją przygodę z nasionami marihuany, często zadają sobie pytanie o to, które nasiona konopi będą dla nich najlepsze na start. Jest to jedno z najłatwiejszych i najtrudniejszych pytań zarazem. Wymaga zastanowienia się nad tym, co chce się osiągnąć sięgając po nasiona marihuany. Szukając odpowiedzi na nie konieczne jest też zaznajomienie się z kilkoma podstawowymi pojęciami.

Podział nasion marihuany

Aby lepiej poznać możliwości, jakie oferuje seed bank konopi indyjskiej, w pierwszej kolejności warto zadać sobie pytanie o to, czym charakteryzują się automaty znane też jako ruderalis oraz manuale opisywane w katalogach zwykle jako Sative/Indica.

Automaty to nasiona marihuany zwracające na siebie uwagę przede wszystkim ze względu na samodzielne kwitnienie. Te rozpoczyna się po dwóch-czterech tygodniach w zależności od tego, z jaką odmianą mamy do czynienia. Dochodzi do niego przy tym bez względu na to, jakie warunki zostały im zapewnione. Te tanie nasiona marihuany mogą sprawiać wrażenie łatwiejszych w uprawie, panuje jednak przekonanie, że to jakość manuali jest tą, która jest opisywana jako bardziej satysfakcjonująca.

Ruderalis i ich specyfika

Nasiona konopi indyjskiej znane jako manuale zwracają na siebie uwagę ze względu na bardzo wysoką jakość, która je charakteryzuje. Panuje przekonanie, że ich uprawa jest dość trudna, warto jednak pamiętać, że tu kluczowe znaczenie ma to, które nasiona marihuany wybierzemy.

Przyjmując dwutygodniowy okres wegetacji można liczyć na zbliżone rezultaty. Plusem tej grupy nasion jest również możliwość przedłużenia jej wegetacji. To doskonałe rozwiązanie, jeśli podczas opieki nad nimi popełni się błędy typowe dla początkujących.

About The Author