Categories Motoryzacja

Kupowanie używanej naczepy – na co zwrócić uwagę?

W obecnych czasach bardzo ważne jest dostarczanie towaru na czas. Chłodnie, kontenery lub naczepy firanki to podstawa transportu. Bez nich ciągnik siodłowy jest bezużyteczny. A ponieważ ich zakup w salonach sprzedaży nie należy do najtańszych, to wielu przewoźników decyduje się na te używane. I jest to dobry wybór – zwłaszcza gdy kupuje się naczepę w bardzo dobrym stanie od sprawdzonego i zweryfikowanego sprzedawcy. Naczepy firanki używane Poznań to ciekawa propozycja. Na co trzeba zwrócić uwagę kupując je? Należy zweryfikować kilka podstawowych rzeczy.

Weryfikacja zewnętrzna naczep

Decydując się na zakup używanej naczepy trzeba sprawdzić między innymi jej stan zewnętrzny. W tym przypadku ważne są trzy elementy:

  • podwozie, które nie powinno posiadać śladów rdzy oraz spawania konstrukcji,
  • rama (nie powinna być spawana, prostowana oraz ze śladami korozji),
  • skrzynia ładunkowa (cała konstrukcja powinna być nienaruszona, a drzwi i burty powinny się zamykać bez większych problemów).

Jeżeli te trzy elementy są w kiepskim stanie, to jest to dowód na to, iż takie naczepy firanki przeszły już sporo w swojej drodze zawodowej i nie opłaca się w nie inwestować. Naczepa firanka Poznań jest opłacalnym zakupem dla firmy transportowej.

Naczepa firanka i jej weryfikacja wewnętrzna

Sprawdzenie podwozia, ramy i skrzyni ładunkowej to dopiero pierwszy krok przy weryfikacji naczepy. Drugim równie ważnym elementem oceny takiego auta jest weryfikacja wewnętrzna. W tym przypadku do sprawdzenia kwalifikuje się:

  • instalacja elektryczna (naczepy muszą mieć sprawne światła, kierunkowskazy, oświetlenia tablicy rejestracyjnej oraz oświetlenie boczne),
  • układ hamulcowy (jakiekolwiek odstępstwa od normy powinny wzbudzić czujność).

Dodatkowo stan techniczny auta powinien być zgodny z europejskim certyfikatem bezpieczeństwa.

Naczepy firanki Poznań to bardzo dobra oferta. Na co jeszcze zwracać uwagę przy zakupie używanej naczepy? Oprócz wszystkich wymienionych wyżej kwestii warto też sprawdzić wyposażenie, ogólną sprawność i czystość. Weryfikując te wszystkie rzeczy można mieć pewność, iż kupi się naczepę w naprawdę dobrym stanie.

About The Author