Categories Budowa i remont

Najważniejsze kryteria wyboru paneli fotowoltaicznych

Instalacje fotowoltaiczne składają się z wielu komponentów. Mówienie o tych mniej lub bardziej istotnych bywa pewnym nadużyciem. Trudno jednak nie zgodzić się z tym, że to panel fotowoltaiczny jest tym, który zasługuje na szczególną uwagę. Do czego powinniśmy zatem przykładać szczególną wagę wybierając panele słoneczne, jeśli zależy nam na niezawodności tego rodzaju rozwiązań?

Producent paneli fotowoltaicznych

Baterie fotowoltaiczne powinny być przede wszystkim wydajne. Choć jednak znaczenie wydajności jest tym, które akcentuje się w pierwszej kolejności, trudno nie dostrzec tego, że nie jest wcale jedynym, na co zwraca się uwagę. Okazuje się, że wcale nie mniej istotna jest cena paneli. Ta w dużej mierze jest uzależniona od tego, która z firm odpowiada za panel słoneczny.

Bardzo często panel fotowoltaiczny 500W renomowanej firmy jest droższy niż rozwiązanie o większej mocy oferowane przez mniej znanego producenta. Warto też pamiętać o tym, że moduły monokrystaliczne są bardziej kosztowne niż panel fotowoltaiczny polikrystaliczny.

Inne ważne kryteria wyboru

Baterie słoneczne wymagają uwzględnienia także kilku innych kryteriów wyboru, często nie mniej istotnych niż cena i pochodzenie paneli fotowoltaicznych. Tu warto wspomnieć zarówno o ich mocy, jak i o wymiarach. Nie bez znaczenia jest i to, jak prezentuje się panel fotowoltaiczny zwłaszcza, jeśli instalacja znajduje się na gruncie.

Wydajność jest ważna, trudno jednak cieszyć się baterią, jeśli zajmuje wiele miejsca, a do tego sprawia wrażenie elementu, który nie pasuje do otoczenia. Ważnym czynnikiem warunkującym wybór panelu słonecznego jest też gwarancja. Im jest ona wyższa, tym spokojniej będziemy się czuli wykorzystując panele w praktyce.

About The Author