Categories Budowa i remont

Ocieplamy podłogi i posadzki w domu

Ocieplenie domu to nie tylko elewacje i ściany budynku. Tutaj nie wystarczy kupić jedynie styropian na elewacje, trzeba także pomyśleć o posadzkach i podłogach w domu, a wszystko po to aby żyło nam się wygodnie, a ciepło z domu nie uciekało przez żadne pozostawione bez ocieplenia powierzchnie. To właśnie izolacja na podłogach i posadzce ma tak ważne znaczenie, dlatego wybierając styropian do ocieplania, pomyślmy także o wszystkich podłogach w domu.

Zastanówmy się nad zaletami styropianu

Niezależnie od tego czy właśnie budujesz dom czy jesteś na etapie gruntownego remontu, powinieneś rozważyć wszystkie zalety styropianu i ogrzewania podłogowego.

Zimą i jesienią, kiedy przechodzimy bosą stopą po podłodze, czujemy nieprzyjemny chłód, aby móc to zmienić musimy zapoznać się ze specyfikacją styropianu i wybrać ten najlepszy styropian do ocieplenia w domu, zarówno na zewnątrz ja i wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych. Tutaj mowa o ociepleniu podłóg i posadzek, a jeżeli podejdziemy do tego tematu należycie i profesjonalnie, zimą będziemy cieszyć się ciepłą i komfortową podłogą pod stopami.

Jak kupić odpowiedni styropian?

Jeżeli zastanawiacie się jaki styropian wybrać do ocieplenia, ten poradnik jest także dla was. Ważna jest grubość, twardość i wymiar styropianu, wszystkie te czynniki mają wpływ na jakość ocieplenia. W zależności od tego na jakim gruncie mieszkamy i co będziemy kłaść bezpośrednio na posadzce, wybierzmy odpowiednią grubość i wytrzymałość styropianu, aby jak najlepiej zabezpieczyć dom przed zimnem, jakie przyjdzie wraz z jesienią i zimą. Samo ogrzewanie podłogowe także wymaga odpowiedniego podłoża, dlatego tak ważne jest poznanie tej tematyki dokładniej.

About The Author