Categories Motoryzacja

Podstawowe rodzaje naczep – co wybrać?

Ciągniki siodłowe i naczepy to podstawa każdego transportu. Przewoźnicy korzystają z dwóch podstawowych opcji – chłodnie i firanki nowe oraz chłodnie i naczepy firanki używane. Inny podział obejmuje sam rodzaj naczepy. Tutaj najbardziej popularne i najczęściej stosowane są dwa – chłodnie i firanki. Każda z tych naczep posiada swoje cechy charakterystyczne i może być wykorzystywana do różnych typów transportu.

Naczepa w formie firanki

Naczepa firanka Poznań jest jedną z najpopularniejszych form zabudowy transportowej. Wykorzystuje się ją do bardzo różnego transportu. Ten rodzaj zabudowy charakteryzuje się tym, iż boki przesłonięte są kurtyną przypominającą firankę, która jest rozsuwana na czas załadunku lub rozładunku.

Dzięki temu towar może być szybko załadowany lub rozładowany – i to bez względu na to, w którym miejscu znajduje się na naczepie. W takiej zabudowie ładunki są najczęściej mocowane pasami, co zapobiega ich przesuwaniu podczas transportu.

Chłodnia – naczepa do zadań specjalnych

Chłodnia to kolejny typ zabudowy auta ciężarowego – równie popularny jak naczepy firanki. Chłodnia to taki typ naczepy, który jest przeznaczony do transportu towarów wymagających określonej temperatury (na przykład żywności lub leków). Ta odpowiednia temperatura jest możliwa dzięki agregatom chłodniczym, które zapewniają temperaturę w przedziale od – 30 do + 30 stopni. Co warte podkreślenia – niektóre naczepy chłodnie posiadają taką konstrukcję, która umożliwia transport towarów w różnych temperaturach.

Oprócz naczepy firanki i chłodni równie popularną naczepą jest plandeka, która w odróżnieniu od firanki musi być rozwiązana i podniesiona. Wszystkie trzy rodzaje naczep są równomiernie wykorzystywane w transporcie drogowym. Naczepy firanki używane Poznań to bardzo dobra oferta.

About The Author