Categories Dom i ogród

Różnorodne kształty wanien łazienkowych

Wanny łazienkowe wciąż są bardzo popularnym elementem wyposażenia łazienek. I chociaż prysznice umożliwiają szybkie umycie się, to jednak czasami przyjemnie jest móc zanurzyć się w ciepłej oraz pachnącej pianie i oderwać się od rzeczywistości. Dlatego też wanna cieszy się niesłabnącą popularnością. A ich różnorodne materiały, rozmiary i kolory sprawiają, iż można taką wannę dopasować od niemal każdej łazienki. Niezwykle ważny jest kształt wanny łazienkowej, który także bywa bardzo zróżnicowany. Jakie są najpopularniejsze kształty wanien?

Wanna prostokątna

Jednym z najpopularniejszych modeli wanien łazienkowych jest wanna prostokątna, którą montuje się w zdecydowanie największej ilości łazienek. Taka wanna ma zazwyczaj bardzo standardowe rozmiary, które mieszczą się w przedziale od 120 do 200 cm jeżeli chodzi o długość i od 70 do 100 cm jeżeli chodzi o szerokość. Niektóre modele są tak zaprojektowane, aby część na stopy była węższa od całości. Dzięki takiemu rozwiązaniu zmniejsza się pojemność wanny, a tym samym także zużycie wody.

Wanna narożna

Innym rodzajem wanny łazienkowej jest wanna narożna, która w większości przypadków jest pięciokątna lub sześciokątna. Dodatkowo takie wanny mogą być symetryczne lub asymetryczne. Ich rozmiar także bywa bardzo zróżnicowany, co pozwala dopasować je do konkretnego metrażu łazienki.

Wanna okrągła

Wanna okrągła charakteryzuje się dość dużym rozmiarem – w większości przypadków jej średnica wynosi około 150 cm. Ten rodzaj wanny doskonale nadaje się do dużych łazienek lub salonów kąpielowych – tym bardziej, iż takie wanny najczęściej montowane są w centralnym miejscu pomieszczenia.

Wanna owalna

Wanna owalna jest najczęściej wolno stojąca, ale nadaje się też do montażu przyściennego lub narożnego. Jej długość zazwyczaj mieści się w przedziale od 175 do 190 cm, a szerokość – od 85 do 121 cm. Taki rodzaj wanny najlepiej sprawdzi się w łazienkach o większych gabarytach. 

Wanny łazienkowe są dostępne w wielu kształtach. Tak duży wybór sprawia, iż można je dobrać do konkretnej łazienki, upodobań i potrzeb.

About The Author