Categories Budowa i remont

Znajdź sposób na tanie ocieplenie domu

Budując dom, wiemy doskonale z jak dużą inwestycją finansową wiąże się cała budowa, jednak na każdym kroku szukamy dodatkowych oszczędności. Do najpopularniejszych projektów domów należą domu z poddaszem, aby jednak dom był funkcjonalny, energooszczędny i wygodny, trzeba pomyśleć o jego dobrym ociepleniu. Tutaj najlepszym materiałem będzie styropian do ocieplania, dzięki któremu dokładnie ocieplimy każdy centymetr powierzchni domu.

Jakiego styropianu do ocieplenia należy użyć?

Oprócz ocieplenia samego domu, należy także ocieplić poddasze, a w tym celu należy wybrać najlepszy styropian do ocieplania domu, dzięki któremu cały dom wraz z poddaszem będzie spełniał wszystkie swoje funkcji.

Według przeprowadzanych badań, przez nieocieplone poddasze może uciec nawet do 25 procent ciepła, dlatego styropian do ocieplenia poddasza powinien być wybrany z należytą starannością. W zależności od tego jakiego materiału używamy do ocieplenia, będziemy wykonywać inne czynności budowlane i prawne.

Wybór styropianu na elewacje

Jak już wspomnieliśmy styropian do ocieplania jest jednym z lepszych, tańszych i najczęściej stosowanych materiałów ociepleniowych. Ocieplając cały dom musimy wyposażyć się w styropian na elewacje oraz styropian na docieplenie poddasza, chyba że zdecydujemy się ocieplić poddasze wełną.

To ważne, aby całość budynku była odpowiednio zabezpieczona, aby o każdej porze roku przepływ powietrza w domu odbywał się prawidłowo. Nawet jeżeli nie wiemy jaki styropian wybrać, możemy skonsultować się bezpośrednio z przedstawicielem handlowym bądź z producentem styropianu, którzy doradzi nam jaką grubość, wielkość czy twardość potrzebujemy oraz jak przeliczyć potrzebny na cały dom metraż.

About The Author