Categories Budowa i remont

Jakie prace wykończeniowe należy wykonać przy budowie domu?

Budowa domu nie jest ani łatwa, ani tania. Jednak coraz więcej osób decyduje się właśnie na budowę nowego domu, korzystając z najlepszych i najnowszych rozwiązań budowlanych. Jednym z takich rozwiązań jest ocieplenie budynku, tak aby w chłodne pory roku nie uciekało z domu ciepło. Tutaj przede wszystkim chodzi o ocieplenie elewacji, dlatego należy wybrać właściwy styropian na elewacje, a dzięki niemu uzyskamy naprawdę ciepłe ściany.

Cechy styropianu elewacyjnego

Jak już wspomnieliśmy styropian do ocieplenia domu powinien być odpowiedni. Co to właściwie oznacza? Jakie cechy powinien mieć styropian do ocieplania? Główną cechą styropianu elewacyjnego jest jego grzewcza funkcja. Zostanie ona jednak spełniona pod warunkiem wyboru odpowiedniej grubości styropianu oraz jego właściwym położeniu. Tutaj liczy się precyzja, albowiem nawet pozostawienie niewielkich obszarów na elewacji bez ocieplenia, może prowadzić do ubytków ciepła oraz do problemów z nawierzchnią ścian wewnątrz domu.

Rodzaje styropianu na elewacje

Jeżeli nadal nie wiesz jaki styropian wybrać, zapoznaj się z podstawowym poradnikiem, jaki zwykle publikuje każdy producent styropianu. Styropian do ocieplania ma wiele funkcji, dlatego tak ważne jest aby wybrać właściwy rodzaj na elewację, inny do ocieplenia poddasza, a jeszcze inny aby ocieplić podłogi i posadzki w domu.

Nie warto stawiać na najtańsze produkty, albowiem źle zabezpieczone elewacje i inne powierzchnie, będą skutkowały ubytkami ciepła, a co za tym idzie większymi opłatami za ogrzewanie, które rozpoczyna się czasami pod koniec lata i kończy dość późną wiosną. Każda oszczędność na materiale ociepleniowym, może nas potem dodatkowo kosztować na bieżących rachunkach za prąd, gaz czy inny sposób ogrzewania domu.

About The Author