Regularne czy feminizowane – które nasiona marihuany wybrać?

Regularne czy feminizowane – które nasiona marihuany wybrać?

Osoby, które zastanawiają się nad zakupem nasion marihuany, zwykle mają pewne pojęcie na temat tego, czym się charakteryzuje seed bank konopi indyjskiej. Nie każdy może jednak pochwalić się pełnym przekonaniem, że odmiana, która mu się spodobała jest tą najbardziej właściwą. Na szczęście, mówimy o wiedzy, którą można szybko i skutecznie uzupełnić.

Nasiona marihuany – od czego zacząć?

Osoby znajdujące się w naszym otoczeniu i uważające się za ekspertów w tym zakresie, zwykle chętnie opowiadają o bardziej lub mniej wartościowych odmianach marihuany. Eksperci są jednak zdania, że podział na lepsze i gorsze nasiona konopi indyjskiej nie ma uzasadnienia.

Każda odmiana ma swoje indywidualne cechy, każda też powinna być traktowana w indywidualny sposób. To, co może wydawać się atrakcyjne dla jednej grupy odbiorców, dla innej będzie mniej satysfakcjonujące.

Nasiona konopi – podstawowe terminy

Bez względu na to, czy interesują nas tanie nasiona marihuany, czy też cena nie wydaje się nam aż tak istotna, musimy wiedzieć, co oznaczają ich poszczególne nazwy. Tu warto zacząć od nasion regularnych, a więc takich, w których mogą pojawić się osobniki męskie i żeńskie, kupujący zaś nie ma na to najmniejszego wpływu. Takie nasiona marihuany to idealna opcja dla eksperymentatorów. Rośliny można krzyżować ze sobą ciesząc się w ten sposób nowymi odmianami. Ilość plonów, jakie dają takie nasiona jest jednak mocno ograniczona.

Licząc na większy sukces hodowlany warto więc stawiać na feminizowane nasiona marihuany. W ich składzie znajdują się tylko rośliny żeńskie. Jeszcze trzydzieści lat temu nie było to najlepsze rozwiązanie, bo stabilność takich odmian pozostawiała wiele do życzenia. Dziś jednak mamy do czynienia z propozycjami, których uprawa wcale nie jest trudna.